Ana Sayfa / Magazin / İstanbul’a kar bu sefer daha etkili geliyor!

İstanbul’a kar bu sefer daha etkili geliyor!

CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, cuma günü için İstanbul’a kar uyarısında bulundu. Bu sefer fırtınanın daha etkili olacağını belirten Sürmeli, “Toplu taşıma araçlarını kullanalım. Bu kez kar yaşadığımız son kardan daha etkili olacak” dedi.

 

 

Ege Bölgesi sağanak yağışlı. İç Ege’de kar var. Kar cuma günü kesilecek; ancak gündüz sıcaklıkları daha da düşecek. İç Ege’de gündüz sıfırın altında kalacak. Afyon-Kütahya-Uşak çevrelerinde aman dikkat! Geçiş noktalarında buzlanma riski yüksek.

Akdeniz’de aşırı yağışlar var. Su baskını ve sele karşı uyarıyoruz! Yağışlar cuma günü bölgenin orta ve doğu kesimlerinde devam edecek. Batısından ise ayrılacak. Cuma bölgenin tamamını terk edecek.

İç Anadolu’da kar yağışları var.     Konya çevreleri dışında bölgenin orta ve kuzey kesimleri kar yağışlı. Soğuk havanın ve yağışın şiddetini arttırmasıyla cuma günü hayat daha da zorlaşabilir. Cumartesi ise hava ayaza çekiyor. Gündüz sıcaklıklar sıfırın altında
kalıyor. Gece son günlere nazaran daha azalmış olacak.

Karadeniz’in yükseklerinde kar olmak üzere bölge geneli yağışlı. Cuma da tablo aynı şekilde. Ancak sıcaklık bakımından 3-4 derece azalış olacak. Bolu dolaylarında kuvvetli bir kar yağışı görülebilir.

Doğu Anadolu’nun büyük kısmı kar yağışlı. Batı bölgelere Cuma günü kar geliyor. Ancak Doğu Anadolu’da daha ağır kar yağışı olacak ki bölgenin orta ve batı kesimlerinde. Malatya-Elazığ-Bitlis dolaylarında kuvvetli kar yağışı bekliyoruz. Hayatı zorlaştıracaktır,
hava ve kara ulaşımını etkileyebilir.

Güneydoğu’nun da neredeyse tamamı yağışlı ve yükseklerinde yağış kara dönüyor. Cuma günü de tablo çok fazla değişmiyor.

Bunlara da Bakınız

psy

Nedir bu Gangnam?

Dünyanın konuştuğu Güney Koreli rapçi PYS’nin söylediği Gangnam Style şarkısı akıllara bir soruyu getirdi. “Style’ı …

tatar_ramazan_sinopta_cekiliyor_h2054

Tatar Ramazan Sinop’ta Çekiliyor

Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Sinop Tarihi Cezaevi’nde kentte çekimleri yapılan “Tatar Ramazan” adlı dizi …

parker-1221778-660x276

5 yeni film vizyonda!

Sinemaseverler bu hafta 5 yeni film ile buluşuyor. Bir yerli ve 2 animasyon filmin vizyona …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir